Kalender kan hentes som pdf (klik på kalenderen)

 

Dato Uge Aktvitet Tovholder
Januar
14.1 2 Vedligeholdelsestræning  
17.1 3 Fartleg/interval Martin, Britta, Ruth
21.1 3 Vedligeholdelsestræning Jens K
24.1 4 KM tur i grupperne  
28.1 4 Start fortræning halvmarathon  Birgit
31.1 5 løb med variation  
 
Februar
4.2 5 Fortræning halvmarathon Connie
7.2 6 Cannonball Jensk K / Claus
11.2 6 Fortræning halvmarathon Hanne A
14.2 7 Fartleg/interval Martin, Britta, Ruth
18.2 7 Fortræning halvmarathon Claus
21.2 8 KM tur i grupperne  
25.2 8 Fortræning halvmarathon Jens K
28.2 9 løb med variation  
 
Marts
4.3 9 Fortræning halvmarathon Sander
5.3 9 Etapemarathon i Bogense  
7.3 10 KM tur i grupperne/
Start begynderhold/fortræning Bogenseløbet
 
11.3 10 Fortræning halvmarathon Connie
14.3 11 Fartleg/interval Martin, Britta, Ruth
18.3 11 Fortræning halvmarathon Birgit
21.3 12 løb med variation  
25.3 12 Fortræning halvmarathon Hanne
28.3 13 Skovløb Jens K / Claus
 
April
1.4 13 Fortræning halvmarathon Claus
2.4 13 Korupløbet, halvmarathon/10,8 km  
4.4 14 Fartleg/interval Martin, Britta, Ruth
8.4 14 Fortræning halvmarathon Sander
11.4 15 KM tur i grupperne  
15.4 15 Fortræning halvmarathon Connie
18.4 16 Klubaften, Mette Bjeld Birgit
22.4 16 Fortræning halvmarathon Claus
25.4 17 Fartleg/interval Martin, Britta, Ruth
29.4 17 Fortræning halvmarathon Sander
 
Maj
2.5 18 løb med variation   
6.5 18 LILLEBÆLT HALVMARATHON  
9.5 19 KM tur i grupperne  
12.5 19 SCHOU Langesøløbet  
13.5 19 Vedligeholdelsestræning  
16.5 20 Fartleg/interval Martin, Britta, Ruth
20.5 20 Vedligeholdelsestræni  
23.5 21 løb med variation  
25.5 21 Eventyrløbet  
27.5 21 Strandløb  (fyncup) Sander
30.5 22 Fartleg/interval Martin, Britta, Ruth
 
Juni
3.6 22 Vedligeholdelsestræning  
6.6 23 KM tur i grupperne (bogenseløbs-ruterne)
10.6 23 BOGENSELØBET  
13.6 24 løb med variation (strandløb) Britta og Hanne
17.6 24 Vedligeholdelsestræning  
20.6 25 Sæsonafslutning (sneglestafetten)
 
dato føger   Brouchløb, Gyldensteen strand Birgit / Hanne

  

Tempogrupper Træner
Tid  
Under  5.00/km Martin
5.00-5.15 Claus og Jens K
5.25-5.30 Connie
05.45 Hanne A
06.00 Grete
06.20 Birgit
06.30 Britta
06.50 Ruth
07.15 Helle
Begynderhold Jens og Britta